Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/480.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ciekawe dekoracje 3d do salonu |zrób to sam

Własnoręcznie robione ozdoby do salonu i sypialni

Ostatnio bardzo częstym materiałem wykorzystywanym do robienia ozdób do salonu i sypialni są gałęzie i kamienie – brzmi jak dziecinna zabawka na dworze. Jednak z tych przedmiotów można wyczarować piękne dekoracje ścienne. Wyobraźcie sobie ptaki siedzące na gałęzi. Gałąź już mamy, trzeba ją tylko za pomocą drucików lub kleju albo gwoździ przytwierdzić do ściany – to jest najtrudniejsze, dalej już jest prosto, na gałęzi układamy kamienne ptaszki, czyli przyklejamy kamienie nad gałęzią, a następnie dorysowujemy im nóżki i dzioby. Taka dekoracja może się znaleźć nawet w salonie. Całość umieszczona w ramie robi jeszcze większe wrażenie.

Z kamieni można zrobić także ciekawy świecznik. Potrzebujemy 2 deseczki, na jednej postawimy świeczkę, a drugą pionowo przykleimy do tej pierwszej. Na niej ściśle należy umieścić drobne kamyczki za pomocą kleju. Takie ekologiczne ozdoby dobrze sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, ale mogą ozdobić każdy pokój, wpuszczając nieco natury do naszego domu. Bardzo modne są ostatnimi czasy litery ścienne. Czy to naklejki czy też drewniane, 2d, 3d. Na topie są napisy lub inicjały mieszkańców. Litery układające się w napis “home sweet home” czy “love” można wyciąć z kartonu i pomalować na odpowiedni kolor, a następnie przykleić do ściany. Mniej inwazyjnym sposobem na napisy i cytaty jest obraz. Jednak zamiast rysunku pojawia się ulubiony tekst.

Na pewno ozdobą salonu jest biblioteczka czy też regał z książkami. Aby zwiększyć jego dekoracyjną funkcję można z fantazją poukładać książki, kolorami okładek, wielkością lub w “kółeczka”. Jeśli mamy mnóstwo albumów na zdjęcia, a każdy ma inną okładkę można je okleić, tworząc jakiś wzór lub dopasowując kolorystycznie do wystroju wnętrza. Czasem zdarzają się nam przedmioty, które dostaliśmy lub dawno kupiliśmy i nie pasują do wystroju naszej sypialni lub salonu. Wystarczy je odpowiednio przerobić. Wazon pomalować lub okleić, podstawkę do kadzidełek wykorzystać jako podstawkę do kwiatków, z nielubianego obrazu zostawić ramy i włożyć w nie ulubione zdjęcie lub grafikę. Warto także własnoręcznie dekorować pokój na święta. Nic tak nie cieszy jak samodzielnie wykonane piękne rzeczy.