Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/480.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kącik do nauki dla nastolatka |zrób to sam

Przykładowe aranżacje pokoju dziewczyny

Kiedy dziewczynka ma 2 latka, to tak naprawdę nie ma problemu z aranżacją wnętrza jej pokoju. Umieszczamy wszystko według własnego gustu i wygody, biorąc ewentualnie pod uwagę ulubionych bohaterów z bajek córki i kupujemy jej wymarzoną pościel. Trudniej wyposażyć pokój tej samej dziewczynce, która staje się nastolatką. Trzeba wziąć pod uwagę własną wizję oraz pomysły i gust dziecka. W tym wieku dzieci nie interesują już kolorowe zwierzęta i zasłony w smerfy. Jeśli robimy generalny remont w pokoju, warto zainwestować w “dorosłe meble” i większe dodatki takie jak dywany czy zasłony. Z roku na rok dziewczyna będzie coraz dojrzalsza i nie będą ją cieszyły kotary w słodkie wzory. Pokój umeblowany w standardowym odcieniu można urozmaicić bibelotami córki, rzeczami zrobionymi własnoręcznie lub dokupić ciekawe dodatki, takie jak naklejki na ścianę czy ciekawa narzuta.

Obecnie mamy w sklepach  mnóstwo młodzieżowych dodatków, takich jak obrazy, siedziska, żyrandole, krzesła i wiele innych. Ciekawym pomysłem są naklejki na ścianę. Można je bardzo oryginalnie zaaranżować w połączeniu z meblami lub obrazami. Weźmy pod uwagę także pasję dziewczyny. Jeśli interesuje się sportem, niech w pokoju zagoszczą elementy dotyczące ulubionej dyscypliny. Jeśli natomiast jest miłośniczką morza lub podróży, zadbajmy aby pojawiły się takowe elementy w pokoju. Miłośniczka książek na pewno niezwykle ucieszy się z własnej biblioteczki. Ważne jest aby nie robić nic na siłę. Amatorka muzyki rockowej nie będzie się dobrze czułą w różowym pokoju, a miłośniczka przyrody nie będzie zadowolona jeśli nie wystarczy miejsca na kwiaty.

Tablica magnesowa lub kredowa to kolejne rzeczy, które mogą być praktyczne, a zarazem mogą stanowić fajny element pokoju. Nie zapominajmy jednak o najważniejszym – miejsce do nauki. Obowiązkowo musi być stolik lub biurko o wysokości dopasowanej do siedzącej dziewczyny. Dobrze, jeśli będzie przodem do okna, do tego niezbędne jest wygodne krzesło. W zasięgu ręki powinna być szafka lub regał z książkami i zeszytami. Niezbędne jest dodatkowe oświetlenie umieszczone po lewej stronie, jeśli córka jest mańkutem, to po prawej. Przydałby się również kosz na śmieci i miejsce na plecak.