Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/480.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak zaaranżować małe wnętrza w bloku? |zrób to sam

Projekt małego pokoju dziennego

Do aranżacji wnętrza niewielkiego pokoju dziennego należy wykorzystać tylko najpotrzebniejsze meble. “Zagracone” pomieszczenie optycznie jeszcze bardziej zmniejsza powierzchnię. Projekt powinien obejmować wszystko, co chcemy w pokoju trzymać. Regały, szafy, stolik, krzesła, szafka pod telewizor, biurko, fotele czy półki powinny być dokładnie rozplanowane, łącznie z pomysłem, co powinno znaleźć się wewnątrz każdego mebla. Chociaż minimalizm jest w modzie, to jednak nie warto jej ulegać, jeśli w żyłach płynie krew “zbieracza”. Wszelkie pamiątki i bibeloty oraz obrazy są mile widziane, o ile nie uprzykrzają codziennego korzystania z pokoju. Mimo kuszącej wizji zagospodarowania wszystkich ścian pomieszczenia półkami lub regałami, zostawmy sobie nieco wolnej przestrzeni.

Aby wykonać praktyczny projekt małego pokoju dziennego, weźmy pod uwagę wszystkie czynności, jakie tam będziemy wykonywać oraz fakt, że to właśnie w tym pokoju będziemy przyjmować gości. Jeśli pokój jest z aneksem kuchennym, to posiłki na pewno będziemy spożywać tym pomieszczeniu. A zatem niezbędny będzie stół z krzesłami umieszczony w pobliżu aneksu, w tym miejscu lepiej nie umieszczać jasnego dywanu. Ważne jest także miejsce dla gości. Obszerna kanapa z miejsce do siedzenia dla trzech osób odpada, lepiej zainwestować w minimalistyczne siedziska lub modne pufy wypełnione granulatem.

Bardzo często pokój dzienny jest także miejscem pracy, dlatego niezbędne będzie biurko na komputer oraz inne dokumenty, najlepiej aby stylistycznie nawiązywało do pozostałych mebli. Jeśli pokój jest z wnęką, można przeznaczyć ją na kącik do pracy lub część jadalną, może to być także fajne miejsce dla dziecka. Małe wnętrza najbardziej lubią jasne meble, gdyś optycznie powiększają w ten sposób swoją powierzchnię. Nie znaczy to, że czarne czy brązowe szafy są niedozwolone, należy tylko znaleźć ciekawe i praktyczne inspiracje dla wnętrz z ciemnymi meblami.

Można zastanowić się nad meblami ruchomymi. Ławę rozkładaną zna każdy, ale współczesne rozwiązania dają o wiele więcej możliwości, z małego stolika można złożyć naprawdę duży stół. Dobrym pomysłem jest stolik umieszczony w ścianie, fotel czy siedziska na kółkach, które można łatwo przesunąć w zależności od okazji czy pory dnia.