Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/480.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Oryginalna aranżacja miejsca dla chłopca |zrób to sam

Nietypowe dekoracje do pokoju chłopaka

Sklepy są pełne rozmaitych dekoracji  do pokoju młodzieżowego. Wybór w Ikei czy w innych sklepach z artykułami wnętrzarskimi jest ogromny. Łatwo zatem kupić coś ciekawego. Jednak aby zaaranżować pokój chłopca tak, aby był niepowtarzalny i wyjątkowy warto zastanowić się nad czymś naprawdę wyjątkowym. Z pomocą przychodzi nam internet, gdzie można znaleźć fajne rozwiązania na niebanalne i praktyczne dekoracje. Np. wieszaki na kurtki, torby czy paski do spodni można wykonać ze zwykłych gwoździ oraz starych płyt CD. Naklejamy na ścianę w rzędzie płyty, etykietą do ściany. W dziurkę wbijamy gwóźdź. Efekt – świetny, szczególnie dla miłośników muzyki, ale nie tylko. Tani i efektowny element wystroju pokoju dla chłopca.

Jeśli chłopiec jest jeszcze mały, na pewno frajdę sprawią mu litery ścienne ułożone w wyraz będący jego imieniem. Mogą być to gotowe drewniane litery zakupione w sklepie czy też naklejki ścienne. Dla osób, które mają smykałkę do szycia, polecamy wykonanie takich liter własnoręcznie za pomocą igły i nitki. Najbardziej cieszą rzeczy zrobione i podarowane przez bliskich, a taką pamiątkę można zachować na całe życie.

Inna tania jak barszcz dekoracja to… gałęzie! Można z nich wyczarować mnóstwo ciekawych rzeczy lub po prostu fantazyjnie ułożyć, mogą wisieć, stać, opierać się, mogą być pomalowane, oklejone, sklejone, złamane itp. Hitem są grube gałęzie oplecione małymi lampkami typu choinkowego. A może chłopak coś kolekcjonuje? Świetnie! Zróbmy z tego dekorację. Jeśli są to np. okulary przeciwsłoneczny możemy łatwo wykonać dekoracyjną ramę do pokoju chłopca. Do zwykłej ramy od obrazu przyczepiamy poziomo kilka sznurków i gotowe. Wieszamy na ścianie, a na każdym ze sznurków okulary przeciwsłoneczne.

Świetną dekoracją może być ciekawe pomalowanie pokoju dziecięcego. Można wykorzystać do tego kilka kolorów lub wyczarować obraz, może on powstać także z gotowych naklejek. Ostatnio coraz modniejsza staje się ściana do pisania kredą. Wystarczy zakupić specjalną farbę i pomalować nią fragment ściany. Można zakupić też gotowe tablice kredowe. Innym pomysłem są tablice magnetyczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu ściana może się non stop zmieniać, przyklejając coraz to nowe zdjęcia, obrazki, informacje.