Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/480.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Aranżacja dużego pokoju w małym mieszkaniu |zrób to sam

Jak urządzić duży pokój w bloku?

Duży pokój w bloku zazwyczaj jest duży tylko z nazwy, a jego objętość ma około 15 metrów kwadratowych. Dlatego staramy się zmieścić w nim wszystko co niezbędne. Najczęściej pełni on funkcję pokoju dziennego, nie raz jadalni, a nawet miejsca do pracy czy zabawy dla dzieci. Na początek wybierzmy strategiczne miejsca, czyli gdzie będzie stała kanapa czy wersalka, stolik i krzesła czy fotele. Jeśli chcemy mieć telewizor, to ważne jest aby był łatwy dostęp do gniazdka, to samo dotyczy kina domowego czy sprzętu muzycznego.

Duży pokój urządzamy biorąc pod uwagę potrzeby wszystkich domowników. A zatem biurko do pracy, miejsce do szycia maszyną czy stolik do majsterkowania, który w ciągu dnia pełni funkcję stolika kawowego muszą się zmieścić. Niezbędny będzie także zapewne kosz na zabawki dla dziecka, jeśli nie ma ono swojego pokoju. Niech nas nie zwiedzie możliwość dzielenia pokoju, wtedy z “dużego pokoju” robią się małe klitki. Trzeba przemyśleć cały wystrój tak, aby uzyskać efekt tego dużego pokoju, a nawet salonu.

Zatem czy na pewno potrzebna nam jest specjalna szafka pod telewizor? Może lepiej zastąpić ją funkcjonalna komodą? Nie tylko zajmie mniej powierzchni, ale także będzie bardziej praktyczna. Może zamiast stojącej lampy z żyrandolem jakaś ciekawa lampa ścienna typu kinkiet? Ława może pełnić funkcję biurka na laptop, a jednocześnie być miejscem wokół którego przyjmujemy gości. Dzięki tak zaoszczędzonemu miejscu, zyskujemy przestrzeń do codziennego spędzania czasu z całą rodziną. Jeśli mamy mały pokój dzienny, nie warto wszystkich ścian zakrywać obrazami czy meblami, zostawmy sobie nieco przestrzeni.

Duży pokój w bloku najczęściej połączony jest z balkonem. Zastanówmy się jak można by było wykorzystać to “przedłużenie” pomieszczenia. W lecie może pełnić funkcję miejsca na relaks śniadanie czy inny posiłek, a nawet na zabawę dla dzieci. Wystarczy nabyć osłonkę balkonową, aby zyskać nieco prywatności. Nie muszą być to nijakie folie, ale mata imitująca naturalne liście czy suche trawy. Na balkonie możemy także przetrzymywać wiele rzeczy, które musielibyśmy zmieścić w domu, trzeba tylko postarać się o odpowiednie pawlacze.