Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/480.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jakie dodatki do ciemnych mebli? |zrób to sam

Inspiracje dla wnętrz z ciemnymi meblami

Meble w ciemnych barwach cały czas cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego, brąz, czerń czy ciemny grafit to bardzo eleganckie kolory, które nadają wnętrzu powagi i dostojności, dobrze komponują się z dodatkami i mają niepowtarzalny urok. Istnieje opinia, że ciemne wnętrze optycznie zmniejsza powierzchnię pokoju, jest to prawda, jednak stosując odpowiedni układ i zasadę strzelistości można uniknąć tego wrażenia. Rzadko mamy również do czynienia z pomieszczeniem, które jest całe ciemne. Zwykle aranżujemy pokój na zasadzie kontrasty, jeśli meble ciemne, to podłoga i ściany jasne.

Powyższą zasadę stosujemy szczególnie, gdy pokój nie jest zbyt dobrze oświetlony, wtedy można wybrać ciemne meble, ale farbę do ścian i dywany wybieramy jasne. Można także wybrać meble dwukolorowe. Bardzo popularne są obecnie brązowo-białe szafy i regały, które prezentują się bardzo ciekawie i nowocześnie. W takim przypadku dobranie pozostałych elementów wystroju musi być już bardziej przemyślane i konsekwentne, niż w przypadku jednobarwnych mebli.

Jeśli jednak kochamy ciemne wnętrza, a zależy nam również na przestrzeni, można zastosować dobrze znany trik z lustrami. Obecnie na rynku mamy bardzo interesujące lustra w ciemnych ramach, które niebanalnie udekorują nam mieszkanie, a przy tym nadadzą optycznie powierzchni. Nie bez znaczenia jest też oświetlenie. Ciemne klosze i kinkiety, a do tego całe zabudowane, na pewno nie rozjaśnią pomieszczenia. Lepiej wybrać gustowne lampy z dużą średnicą wycięcia przez które będzie wpadać jasne, neutralny lub ciepły strumień światła

Jeśli ciemna aranżacja ma dotyczyć klasycznego wnętrza z kominkiem, nie zapomnijmy o stylowych dodatkach, takich jak zegar, obrazy czy zasłony. Planując ciemne wnętrze zastanówmy się też nad jego praktyczną stroną. Jeśli w domu mamy zwierzęta lub, nie przymierzając, małe dzieci, to ciemne wnętrze będzie idealne, gdyż nie będzie widać żadnej małej plamki czy zabrudzenia. Owszem, na wszystkich meblach w ciemnych barwach od razu znać kurz i jasne paproszki, ale każdą powierzchnie trzeba czyścić z taką samą częstotliwością. Ciemne meble to dobry wybór, są eleganckie i ponadczasowe.