Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/480.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak pomalować ściany w pokoju dziecięcym? |zrób to sam

Ciekawe pomysły na pomalowanie pokoju dziecięcego i młodzieżowego

Najbezpieczniej pomalować ściany na jeden neutralny kolor. Wtedy nie będziemy musieli zmieniać wystroju, gdy tylko znudzi się on naszemu dziecku. Jeśli urządzamy pokój przed narodzinami dziecka, najlepiej wybrać zielony, żółty, kremowy lub inny kolor, który nie sugeruje płci, nawet najlepsze USG może się pomylić, a niewiele jest osób, które chcą wychowywać synka w różowym pokoiku. Bardziej indywidualnego wyglądu, możemy nadać ścianom już po narodzeniu potomstwa. Zasłony czy żyrandole łatwo zmienić, gorzej z przemalowaniem ścian czy zmianą tapet.

Na topie cały czas mamy minimalizm, dlatego pomalowanie pokoju dziecięcego na jeden kolor to wbrew pozorom wcale nie nudny i banalny pomysł. Ściany można przyozdobić ramkami ze zdjęciami, dziecięcymi obrazkami, wiszącymi zabawkami typu “łapacz snów”, girlandami lub rysunkami dziecka przyklejonymi specjalną, ozdobną taśmą washi. Takie dekoracje ścian łatwo wymienić. Nie będzie też problemu z przemeblowaniem w obawie przed zasłonięciem jednego z elementów dekoracyjnego malunku czy naklejki.

Jeśli jednak dziecko marzy o podwodnej krainie i przestworzach kosmicznych, to warto rozważyć urządzenie całego pokoju w tym stylu.  Może to zainteresowanie stanie się pasją życiową dziecka, dlatego warto wspierać go w wyborze. Obecnie mamy na rynku mnóstwo zdolnych ludzi, którzy chętnie pomalują pokój dziecka. Nie będzie to jednak malowanie zwykłym wałkiem, ale pędzlami, spod których powstanie niepowtarzalny dziecięcy obrazek, według waszego gustu oraz wizji autora. Stworzenie takiego niepowtarzalnego miejsca to sama radość dla pociechy.

Łatwiejszym sposobem jest kupienie gotowych szablonów i odrysowanie ich domową metodą. Na rynku jest mnóstwo kształtów i wzorów, dostępne są zarówno szablony dla chłopców jak i dla dziewczynek. Kolejnym pomysłem są naklejki ścienne. Wystarczy udać się do większego sklepu artykułami do wykończenia wnętrz i obejrzeć całą gamę rozmaitych propozycji. Z pomocą służy także internet. Pomalowane ściany w pokoju dziecięcym można ozdobić takimi właśnie naklejkami. Czy to będzie dżungla, czy też świnka Peppa czy księżniczki, zawsze uzgodnijmy wzór z małym właścicielem pokoiku. Inne produkty są dla chłopców, a inne propozycje dla dziewczynek.

Można także pomalować ściany w abstrakcyjne wzory. Dla odważnych polecamy naklejkę z tablicą kredową, można zamówić taką na całą ścianę. Są farby magnetyczne, którymi można pomalować ścianę, dzięki temu będą się trzymać na niej wszelkie dziecięce magnesy.