Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/480.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Piękny pokój z kominkiem |zrób to sam

Aranżacja klasycznego wnętrza z kominkiem

Każde wnętrze można wypełnić według własnego gustu, nie zwracając uwagi na panującą modę czy zasady aranżacji wnętrz. Jednak warto choć trochę zasięgnąć wnętrzarskiej wiedzy, aby zastosować zasady, dzięki którym będziemy się dobrze czuli w swoim domu. Oczywiście można zgłębić feng-shui, ale wystarczy poznać kilka trików, aby przestrzeń była jasna i duża, bo właśnie w takiej czujemy się najlepiej.

Ponadczasowy wystrój wnętrza to taki, który odpowiada wszystkim pokoleniom. Moda na malowanie ścian w różnych kolorach przeminie, a klasyka pozostanie na zawsze. Wnętrze z kominkiem aż się prosi o kolonialne meble i stylowy wypoczynek oraz rzeźbione kwietniki i zegar z kukułką. Nie chodzi tu o przywoływanie dawnych czasów, ani robienie z domu muzeum, chodzi o inspirację dawnymi czasami i przedmiotami, które przechodziły z pokolenia na pokolenie i cieszyły oko wielu osób, a do tego dobrze służyły.

Oryginalne drewniane meble i stoły kosztują sporo, lecz nic nie stoi na przeszkodzie aby zakupić imitacje klasycznych przedmiotów, które co prawda nie będą już tak trwałe, jak te z epoki, ale również będą się pięknie prezentować i spełniać swoją funkcję. Obecna moda sprzyja miłośnikom klasyki, gdyż kończy się boom na surową nowoczesność. Modernistyczne kształty łamane są przez klasyczne zdobnictwo. Z takim planem można przystąpić do wystroju wnętrza z kominkiem.

Epokowe meble złamane nowoczesnymi dekoracjami i bibelotami to obecnie najciekawszy trend na rynku wnętrzarskim. Najbardziej klasyczne jest wnętrze z ciemnymi meblami, jednak aby optycznie powiększyć pokój, można urządzić go w białych lub kremowych barwach, z dodatkiem brązów lub ciemnych czerwieni czy zieleni. Typowy pokój z kominkiem nie może się obejść bez stołu z krzesłami, muszą być też fotele, kanapa, szafa, biblioteczka, dobrze prezentować się będzie stylowe lustro oraz zegar z kukułką.

Klasyczne wnętrze z kominkiem charakteryzuje się także tym, że brak w nim barokowego przepychu i kubistycznego kiczu, zachowawczość, minimalizm oraz stonowane barwy to wyznacznik dobrego gustu i ponadczasowego stylu.